Nejúspěšnější muži českého byznysu převzali ocenění magazínu CEO

| |

Foto: Daniel Hromada

Deset českých manažerů a podnikatelů ocenila anketa TOP MUŽI MAGAZÍNU CEO, jejímž cílem bylo upozornit na výjimečné osobnosti českého byznysu. Sedm vítězů oborových kategorií a tři ocenění v absolutní kategorii si ceny převzali ve středu večer na slavnostním vyhlášení v kopuli Národního muzea. Absolutním vítězem ankety se stal Štěpán Michlíček, generální ředitel firmy British American Tobacco pro ČR a Slovensko.

V rámci ankety redakce časopisu CEO a dalších odborných a prémiových titulů Mediální skupiny A11 vybraly 77 výjimečných mužů – podnikatelů a manažerů, kteří výrazným způsobem ovlivňují rozvoj svých firem a společností, jejich firemní kulturu i hospodářské výsledky. V sedmi oborech pak byli do užší nominace vybráni vždy tři manažeři, z nichž redakce zmíněných časopisů určily vítěze.

Foto: Daniel Hromada

Tři osobnosti byly oceněny v absolutní kategorii Nejúspěšnější muž magazínu CEO. Na prvním místě se umístil generální ředitel BAT pro ČR a Slovensko Štěpán Michlíček, na druhém zakladatel společnosti SPGroup Pavel Sehnal, na třetím pak generální ředitel Raiffeisenbank ČR a SR Igor Vida.

Cyril Svozil jr., ředitel společnosti AERS, foto: Daniel Hromada

Vítězem v kategorii „Finance“ se stal Jaroslav Besperát, generální ředitel České podnikatelské pojišťovny. Spolu s ním byli nominováni i Richard Siuda, předseda představenstva Conseq Investment Management, a Mojmír URBÁNEK, zakladatel firmy SAB servis

V kategorii „Inovace a IT“ cenu získal Cyril Svozil jr., ředitel společnosti AERS specializující se na výrobu bateriových úložišť. Nominováni byli i Radek Hradil, CEO technologické firmy aeqoom technologies a Jiří Hub, CEO softwarové firmy Asseco Solutions.

Cyril Svozil jr., ředitel společnosti AERS, foto: Daniel Hromada

První místo v kategorii „Právo“ obsadil Petr Zákoucký, Vedoucí partner Dentons, podle obratu největší advokátní kanceláře u nás. Nominováni byli i Jiří Matzner, zakladatel Advokátní kanceláře Matzner Legal, a Vít Stehlík, řídící partner české pobočky White & Case.

Za oblast „Průmysl a výroba“ si ocenění odnesl Cyril Svozil, zakladatel a majitel průmyslového holdingu Fenix Group. Dalšími nominovanými byli Jiří Nováček, předseda představenstva holdingu EP Industries, a Tomasz Wiatrak, předseda představenstva jediného zpracovatele ropy v  České republice Orlen Unipetrol.

Předchozí

Ministerstvo nehlídá výstavbu spaloven, nebude co recyklovat!

Co hraje roli pro náhradu plynového kotle tepelným čerpadlem?

Další