Salátové Hugo okurky z Čerstvě utrženo jsou nově značeny ekologicky – laserem

| |

Farmářské družstvo Čerstvě utrženo, které na tuzemský trh dodává kvalitní lokální zeleninu a ovoce, jako první český producent přichází s moderním laserovým značením.  Tento na první pohled takřka přehlédnutelný počin nahrazuje původní papírové samolepky a přináší tak značné úspory materiálu, odpadu a další cenné benefity pro životní prostředí. 

Voňavé, křupavé a šťavnaté salátové Hugo okurky z produkce Čerstvě utrženo nyní mají ekologické laserové značení. Značka je na povrchu dobře viditelná, a přitom nijak neovlivní chuť, vůni, poživatelnost či kvalitu okurky. Okurky z Čerstvě utrženo  jsou tak stále plné autentické chuti. Na farmě ve Velkých Němčicích  totiž dostávají čas skutečně dozrát a navíc jsou vždy čerstvé, k zákazníkům necestují přes půl Evropy, ale z prosluněné jižní Moravy.

„Huga jsme potřebovali hned na začátku jeho uvedení na trh viditelně označit, aby v prodejnách nedocházelo k záměně naší moravské okurky s okurkami ze zahraničí. Začali jsme tedy používat malé papírové samolepky, které ale nebyly funkční. Okurka má hodně vlhkosti, samolepky nedržely a odlepovaly se. Inspirovali jsme se proto v zahraničí a vyzkoušeli nejmodernější laser. Ten okurku šetrně označí, navíc úplně bez odpadu,“ konstatuje Josef Karpíšek, vedoucí farmy ve Velkých Němčicích.V salátových Hugo okurkách z Čerstvě utrženo do našich kuchyní míří čerstvá zelenina plná vitamínů a minerálních látek – chutná, zdravá, osvěžující a kaloricky nenáročná. Můžeme je chroupat jen tak nebo přidat do polévek, omáček, smoothies, salátů, sendvičů…  Možností, jak zapojit okurku do jídelníčku, je nespočet. Zkuste třeba úplně jednoduše přihodit kousky okurky do džbánu s vodou, skvěle ji provoní a promění v neobyčejný nápoj.

Předchozí

S elektřinou to zvládneme, tvrdí Peugeot

Continental zavede používání recyklovaných PET lahví ve výrobě pneumatik od roku 2022

Další