Penny nabije své zákazníky

| |

PENNY v letošním roce otevře u svých prodejen desítky dobíjecích stanic pro elektromobily. V průběhu března otevřelo novou dobíjecí stanici v Berouně, a nyní zahajuje výstavbu na dalších místech. Do dvou let chce, aby možnost dobít si své automobily měli zákazníci u více než 80 prodejen s červenožlutým logem.

Ve spolupráci se společnostmi PRE a  E.ON má PENNY připravenu výstavbu desítek nabíjecích stanic po celé České republice. „Po loňském roce, kdy nám pandemie zkomplikovala vyřizování stavebních a úředních povolení, jsme přistoupili k tomu, že expanzi nabíjecích stanic věnujeme rok 2021. Máme připravené projekty i dokumentaci pro prodejny po celé republice. Chceme, aby zejména ve větších městech, kde je elektromobilita žádoucím způsobem ekologické dopravy, měli naši zákazníci služby 21. století,“ říká Václav Šíma, vedoucí stavebního oddělení PENNY. Na nové dobíjecí stanice se tak mohou v následujících měsících těšit obyvatelé Prahy, kde bude v nejbližší době dobíjecími stanicemi vybavena velká část ze 30 obchodů, dále Hradce Králové, Karlových Varů, Ústí nad Labem nebo Českých Budějovic. PENNY ovšem díky nejširší síti prodejen u nás nabídne dobíjení svým zákazníkům i v menších městech. „Protože jsme doslova po celé zemi, chceme dát možnost lidem dobíjet jejich elektromobily i na dlouhých cestách. Víme, že největší slabinou tohoto typu pohonu je dojezd, proto jsme volili výstavbu dobíjecích stanic tak, aby byly rozloženy po celé republice, a to i v místech, kde doposud byl s dobíjením problém. Řadu stanic postavíme také ve Středočeském kraji, kde je spolu s Prahou elektromobilita u nás nejdále. Dočkají se i lidé například v České Lípě, Dobřanech, Náchodě, Jaroměři, Lanškrouně a na řadě dalších míst,“ dodává Václav Šíma. 

V současné době má PENNY tři prodejny s dobíjecími stanicemi, a to v Praze Lehovci, Praze Uhříněvsi a nejnovější stanici v Berouně. Dobíjecí stanice v Lehovci patří mezi deset nejvyužívanějších, které společnost E.ON, s níž PENNY stanici vybudovalo, provozuje. 

Všechny stanice postavené u prodejen Penny budou rychlodobíjecí. Každá z lokalit bude vybavena dvěma dobíjecími body minimálně 50kW pro rychlé dobíjení a 22kW pro pozvolné dobíjení. Statistiky ukazují, že na pražském Lehovci dobíjejí řidiči u rychlodobíječky v průměru 25 minut. „Půl hodina je doba, kdy zvládnete pohodlně nakoupit, a zároveň se vaše elektroauto stačí dostatečně nabít pro další jízdu. Navíc můžete využít perfektního zázemí, které je u prodejen k dispozici,“ říká Martin Klíma ze společnosti E.ON.

Předchozí

Prodejny makro ČR i letos podpoří celonárodní Sbírku potravin

Volvo se chystá snížit emise CO2

Další