Ostravský startup Perfect-Air má po Soulmates Ventures dalšího investora

| |

Perfect-Air, progresivní startup z Ostravy zabývající se hyperlokálním měřením znečištění ovzduší, má nového investora. WCA Holding Matouše Poláka se investicí v řádu několika milionů korun připojuje ke stávajícím majitelům – zakladateli Martinu Malčíkovi a společnosti Soulmates Ventures. Vstup nového investora je výsledkem úspěšné půlroční akcelerace projektu, za níž stojí právě investiční akcelerátor Soulmates Ventures. Současná valuace projektu Perfect-Air se tímto krokem zvyšuje na 110 milionů korun.

Na projektu Perfect-Air začal zakladatel Martin Malčík pracovat před 3 lety. Důležitým impulsem pro rozvoj hyperlokálního měření znečištění ovzduší byl vstup investičního akcelerátoru Soulmates Ventures. „Za půl roku jsme Perfect-Air posunuli o výrazný kus vpřed. Už nejde o pouhý hardware, tedy měřicí stanici hyperlokálního znečištění, ale o sofistikovaný komplexní systém, kdy jsou data kalibrována pomocí pokročilých matematických modelů na základě dat z více zdrojů,“ vysvětluje zakladatel Perfect-Air Martin Malčík.

Úspěšná akcelerace pokračuje

Po vstupu Soulmates Ventures se podařilo vybudovat sofistikovaný systém pracující s datovými vrstvami všech dostupných zdrojů. Perfect-Air využívá hydrometeorologická data jako je síla a směr větru, teplota, tlak, vlhkost, ale také data z družic, informace o dopravě či geografické údaje. „Sestavili jsme tým, kterému se podařilo během 6 měsíců dostat projekt na úroveň, kam došla naše konkurence za 2 roky při investicích několika milionů dolarů,” komentuje dosavadní kroky Hynek Sochor, zakladatel Soulmates Ventures.

Heatmapa

Odborníci z Perfect-Air v současné chvíli pracují na napojení vrstev s informacemi o dalších látkách obsažených v ovzduší, pylech a požárech. „Nad tím vším funguje chytrý algoritmus, který má schopnosti učení. Vlastní hardware využíváme ke kalibraci dat získaných z nejrůznějších datových zdrojů. Cílem je vytvořit platformu, která dokáže poskytovat nejpřesnější digitální data o kvalitě ovzduší na světě,” popisuje Sochor.

Cesta do zahraničí

Pro pokračování akcelerace jsou potřeba další finanční prostředky, které původní investor nehledal příliš dlouho. „Investice do pokročilého systému Perfect-Air pomáhá diverzifikovat naše portfolio a také jím naplňujeme náš příklon k udržitelným projektům. Znečištění ovzduší je v posledních letech velké téma, o Ostravsku to pak platí dvojnásob. Ambice projektu však dalece překračují zdejší region a největší výzvou pro následující měsíce bude škálování produktu za hranice České republiky. Právě k tomu jsou finanční prostředky naší společnosti určeny,“ uvádí majitel WCA Holding Matouš Polák.

I po vstupu nového investora drží ve společnosti Perfectair Labs majoritní podíl Slamka Consulting Martina Malčíka. Soulmates Ventures si prostřednictvím dceřiné společnosti Soulmates Capital ponechává 10% podíl. „V dalším rozvoji řešení Perfect-Air vidíme obrovský potenciál, proto v projektu i nadále setrváváme. Jde o první investici naší společnosti, která se zaměřuje na greentech startupy. Nedlouho po začátku našeho fungování se začíná ukazovat, že jdeme správným směrem,“ uzavírá Hynek Sochor s tím, že nová investice desetinásobně zhodnocuje původní investici jeho společnosti.

Předchozí

Na nástup elektromobility se těší zejména mladá generace

Světový fond na ochranu přírody a WRI se spojily s bankou HSBC na řešení klimatické krize

Další